Sanakin Tedavisi

Sanakin tedavisi, dokuların iyileşme ve yenilenme süreçlerini desteklemek için yapılan modern bir uygulamadır. Halk arasında akıllı plazma tedavisi olarak da bilinmektedir. İlerleyen yaş, hastalıklar ve yaralanmalar; ani veya zaman içerisinde dokuların önemli ölçüde zarar görmesine sebep olabilir. Özellikle de ortopedik problemler bireyin hareket kabiliyetini kısıtlayabilir ve gündelik yaşamını zorlaştırabilir. Sanakin veya akıllı plazma tedavisi olarak bilinen uygulama, bahsi geçen dokuların iyileşmesini ve yenilenmesini hızlandırmak için yapılır. Bu uygulama sırasında, hastanın kendi kanından elde edilen otolog anti-sitokin ve sitokin faktörleri kullanılır. Böylece tedavinin uygulandığı bölgelerde dokuların iyileşme mekanizmaları aktifleşir. Sanakin, herhangi bir yan etkisi olmayan ve son derece başarılı sonuçlar veren bir tedavi uygulamasıdır. Bu yüzden günümüzde her yıl on binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Sanakin tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Akıllı plazma tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Akıllı plazma tedavisinin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Akıllı plazma tedavisinin faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bursa sanakin tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Ertürk ile iletişime geçebilirsiniz.

Sanakin Nedir?

Sanakin tedavisi, hastanın kendi kanından elde edilen hücrelerden salgılanan faktörlerle yapılan ve vücudun iyileştirme mekanizmalarını aktifleştirmek için tercih edilen son derece modern bir uygulamadır. Sanakin tedavisi tıbbın neredeyse tüm alanlarında başarı ile kullanılmaktadır. Ortopedi ve fizik tedavi alanında da sıkça tercih edilmektedir.

Sanakin Neden Yapılır?

Sanakin, kasların, eklem bölgelerinin ve kemiklerin onarılması amacıyla yapılan gelişmiş bir tedavi uygulamasıdır. Sanakin tedavisi ortopedi ve fizik tedavi ile ilgili şu gibi durumlarda tercih edilebilmektedir:

 • Kalça artrozu, kalça kireçlenmesi.
 • Diz artrozu, diz kireçlenmesi.
 • Omuz eklemi iltihabı.
 • Ayak bileği, el bileği ve parmak eklemlerinin kireçlenmesi.
 • Aşil tendonu yaralanmaları ve aşil tendonu ağrısı.
 • Kas yırtılması.
 • Tenisçi dirseği.

Sanakin Kimlere Yapılabilir?

Sanakin tedavisi için herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Bu tedavi hastanın kendi kanından toplanan özel ve onarıcı hücreler tarafından yapılır. Yani ilaç içerikli yabancı bir madde kullanılmaz. Bu yüzden herhangi bir sınırlandırmaya tabi değildir. Doktorunuz tedavi öncesinde gerekli kontrolleri ve muayeneleri yapacak; sizi tedaviye uygunluğunuz konusunda detaylı olarak bilgilendirecektir.

Sanakin Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Sanakin tedavisinin avantajları ve faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Son derece hızlı bir uygulamadır.
 • Güvenli bir uygulamadır.
 • Alerjik reaksiyonlara veya yan etkilere yol açmaz.
 • Hastanın kendi onarıcı hücreleri yardımıyla gerçekleşir.
 • Cerrahi uygulamalara kıyasla çok daha hesaplıdır.
 • Tedaviden hemen sonra günlük yaşama dönülebilir.
 • Birey tedaviye istediği kadar devam edebilir ve istediği zaman tedaviyi tekrarlatabilir.

Sanakin tedavisinin faydaları ve avantajları arasında bunlar yer almaktadır.

Akıllı Plazma Tedavisi Ne İşe Yarar?

Akıllı plazma tedavisi eklem bölgelerindeki ağrının, enfeksiyonun ve iltihaplanmanın ortadan kalkmasına; bireyin hayat kalitesinin artmasına yardımcı olur. Böylece bireyler eklem, kas ve benzer dokulardan kaynaklanan ağrılardan kurtulur; yaşamlarına çok daha sağlıklı bir şekilde devam ederler.

Sanakin Zararlı Mı?

Sanakin tedavisi zararlı bir uygulama değildir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi sanakin tedavisi sırasında hastanın kendi kanından toplanmış olan onarıcı, destekleyici ve iyileştirici yapılar kullanılmaktadır. Tedavi sırasında herhangi bir yabancı ilaç kullanılmaz. Dolayısıyla sanakin tedavisi sonrası herhangi bir yan etki deneyimlenmez. Vücudun kendi hücrelerine reaksiyon gösterme olasılığı son derece azdır. Bir reaksiyon gerçekleşse bile bu, kendi kendine geçen hafif bir kızarıklıktan ibaret olacaktır.

Sanakin Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Sanakin tedavisi aralarında 1 ila 2 hafta yer alan 3 ila 5 seans ile gerçekleştirilir. Seansların süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Doktorunuz konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Sanakin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sanakin tedavisi ağrısız ve zahmetsiz bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında hastadan yaklaşık 10ml kan alınır. Bu miktar bir çay bardağının 12’de 1’ine tekabül etmektedir. Yani alınan kanın miktarı sizi hiçbir şekilde etkilemez. Alınan kan özel laboratuvar işlemleriyle sanakin serumuna dönüştürülür. Bu işlem sırasında kan üzerinde herhangi bir kimyasal işlem yapılmaz. Yalnızca kanda yer alan iyileştirici hücreler, diğer maddelerden arındırılır. En nihayetinde ise alınan serum, ağrısız enjeksiyon işlemleriyle hedef bölgeye uygulanır.

Sanakin Tedavisi Fiyatları 2023

Bursa sanakin tedavisi fiyatları ve akıllı serum tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Ertürk ile iletişime geçebilirsiniz.