Uzm. Dr. Mehmet Mustafa ERTÜRK
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı


2002 yılında Hacettepe Üniversitesi (ing) Tıp Fakültesinden mezun oldum. Kas iskelet sistemi, ağrı tedavisi, romatolojik hastalıklar ve rejeneratif tedavi yöntemleri tıp fakültesi günlerinden beri özellikle ilgimi çeken konulardı. Bu nedenle Tıp fakültesi eğitimimden sonra uzmanlığımı fiziksel tıp ve rehabilitasyon alanında yaptım.

Uzmanlık eğitimim sürecinde rejeneratif tedavi yöntemleri ve enjeksiyon tedavileri ile özellikle ilgilendim. Proloterapi enjeksiyonları, ABD ve Avrupa ülkelerinde yaygın olarak uygulanırken ülkemizde henüz popüler olmamış bu tedavi yöntemini Türkiye’de ilk uygulayan hekimlerden oldum. Bu alanda ülkemizde yapılan ilk bilimsel çalışmayı gerçekleştirdim. Proloterapi enjeksiyonları ile sağlığına kavuşan birçok hastam bana bu tedavinin yaygınlaştırılması gerektiği konusunda ilham verdi ve ben de bu konuda çalışmalarıma devam etmekteyim. Aynı zamanda kök hücre tedavileri, perinöral enjeksiyonlar (PIT), PRP, autologous conditioned serum (ACS) yöntemlerini uygulayarak özellikle kas iskelet sistemi kaynaklı sorunları olan hastalarımı tedavi etmekteyim.

Hastalarıma daha fazla zaman ayırabilmek, daha kaliteli ve seçkin tedavi yöntemlerini uygulayabilmek adına 2016 yılında kendi kliniğimi açtım. Halen kliniğimde sürekli gelişmekte olan ‘’kas iskelet sisteminde rejeneratif tedaviler’’ alanında en güncel tedavi yöntemleri en uygun cihaz ve ürünleri kullanarak uygulamaktayım.