Glutatyon Tedavisi Bursa

Glutatyon tedavisi Bursa, kişide yaşlanmayı geciktirici etki ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için uygulanan bir tedavi şeklidir. Glutatyon vücudumuzda serbest radikallerle beraber reaktif oksijenin yok edilmesini sağlayan bir moleküldür. Serbest radikaller ve reaktif toksik maddeler vücudumuza zarar verir. Glutatyon ise bu yapıları etkisiz hale getirerek vücudumuzun bağışıklığını güçlendiren bir antioksidandır.

Vücudumuzun hastalıklardan korunmasını ve sağlıklı kalmasını sağlayan en etkili moleküller arasında yer alır. Glutatyon içinde glutamin, sistein ve glisin bileşenlerini barındırır. Vücutta bu molekülün seviyesi arttıkça bağışıklık sistemi güçlenir ve vücut birçok hastalığa karşı kendini savunabilir. Ayrıca glutatyon vücuttaki temel yapı taşı olarak bilinen enerji merkezi mitokondrinin çalışma performansını da arttırır.

Günümüzde yaşlanma karşıtı etkisinin yanında sigara ve alkol kullanımı etkileri gibi durumlardan da vücudun korunmasını sağlar. Bağışıklık sistemini koruyan yapısı yanında güçlü detoks etkisine de sahiptir.

Glutatyon tedavisi Bursa şehrinde kliniğimizde Dr. Mehmet Mustafa Ertürk tarafından gerçekleştirilmektedir. Kliniğimizi arayarak detaylı bilgi alabilir ve hemen randevu oluşturabilirsiniz

Glutatyon Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

Kişide yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücutta glutatyon üretimi azalmaya başlar. Bu durumda vücuttaki toksin maddelerin miktarında artış olur.  Vücut için çok önemli bir antioksidan olan glutatyon miktarı azalmaya başladığı anda vücuttaki serbest radikallerle mücadele edilememeye başlar.

Vücutta glutatyon miktarı %90 seviyesinin altına düştüğü anda vücuttaki serbest radikaller vücuda zarar verebilecek hale gelir. Vücutta toksin maddelerde birikim arttıkça glutatyon miktarı %70 seviyesine kadar düşebilir. Bu seviyenin altına düştüğünde bağışıklık sistemi üzerinde bazı problemler oluşabilir.

Çevresel faktörler ya da vücuda bağlı durumlar vücudumuzda glutatyon miktarının azalmasına yol açabilir.  DNA onarımı olması, bağışıklık sistemi, vücudun stresten korunması gibi durumlarda bu antioksidana olan ihtiyaç artmaya başlar.

Glutatyon Tedavisi Ne İşe Yarar?

Vücudumuzdaki en etkili antioksidan glutatyon olarak biliniyor. Bu madde vücudumuzda sürekli yer alır. Miktarının az olması durumunda takviye yapılması gerekir.  Bu sayede vücudun hastalıklara karşı direnci arttırılabilir.

Vücutta eksikliği olması durumunda glutatyon tedavisi ile dışarıdan takviye yapılır. Vücuda giren glutatyon hemen kan dolaşımına katılarak vücudu serbest radikallere karşı korumaya başlar. Ayrıca hücrelerin sağlıklı yapıda olması konusunda da etki gösterir.

Glutatyon Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Vücudumuzda glutatyon oranının artması birçok fayda sağlar. Glutatyon tedavisi faydaları şöyle sıralanabilir;

 • Vücut ısısının artmasını sağlar.
 • Kişinin bağışıklık sistemini ciddi oranda güçlendirir.
 • Kasların çalışma performansını arttırır.
 • Eklem ve kas ağrılarını azaltmada etkilidir.
 • Cildin kendini yenilemesini sağlar ve cildin parlak ve beyaz renkli yapıya kavuşmasına yardımcı olur.
 • Vücudu serbest radikallere karşı etkili şekilde koruyabilir.
 • Sigara ve alkole bağlı olarak ortaya çıkan sağlık problemlerinin önüne geçer.
 • Odaklanma sorunlarını giderir ve zihinsel rahatlamayı destekler.
 • Karaciğer yağlanmasına yönelik tedavide destekleyici olarak kullanılabilir.
 • Yaşlanma geciktirici etki gösterir.
 • İnsülin direnci ve Tip 2 diyabet rahatsızlıklarının zararlı etkilerini en aza indirir.
 • Alzheimer tedavisinde destekleyici tedavi olarak uygulandığında hastalığın etkilerini en aza indirir.
 • Kişinin uyku kalitesini yükseltir. Düzenli ve yeterli uyumaya yardımcı olur.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Glutatyon tedavisi vücuda bu takviyenin damar yoluyla verilmesidir. Hastaya ağrı ve acı şikayetleri olmayacak şekilde damar yolu ile glutatyon takviyesi uygulanır. Enjeksiyon işlemi 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Tedavi öncesinde toz halde olan glutatyon ampuwa veya saf su ile karıştırılarak vücuda enjeksiyonu yapılır.

Hastada çok kısa bir süre içinde etki gösterebilir. Uygulama sonrası hasta aynı gün taburcu olabilir ve günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

Glutatyon Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Hastanın ihtiyacı ve vücuda verilecek glutatyon miktarına göre seans sayısı değişiklik gösterir. Genellikle 4-6 seans kadar planlanan bir tedavidir. Seanslar haftada 1-2 kez olacak şekilde uygulanır. Genel olarak haftada bir seans olmak üzere 4-6 haftalık bir tedavi planlanır.

Bursa glutatyon tedavisi süresince her seans ortalama 10 dakikada tamamlanır. Uygulama sonrasında hastanın talebi ve doktorun uygun görmesi durumunda iki seans daha planlanması söz konusu olabilir. Glutatyon uygulamasında etkisi 3-6 ay arasında devam eder.

Glutatyon Tedavisi Yan Etkileri Nelerdir?

Glutatyon tedavisi tüm dünyada serbest radikallerin vücuda karşı yol açtıkları zararlı etkileri ortadan kaldırmada kullanılır. Glutatyon vücutta da üretilen doğal bir antioksidan olduğu için kişiye hiçbir yan etkisi yoktur.

Damar yolu bölgesinde oluşacak hafif şişlik, kızarıklık gibi yan etkiler olabilir. Bu etkiler de çok kısa süre içinde geçecek durumlardır. Profesyonel bir merkezde yapıldığında bu tedavi yan etkisiz bir şekilde gerçekleştirilen konforlu bir işlemdir.

Bursa glutatyon tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen kliniğimizi arayabilirsiniz.

Glutatyon Tedavisi Kimler İçin Uygun Değildir?

Glutatyon tedavisinin bazı durumlarda uygulanması önerilmez. Gebelik döneminde olan anne adayları ve emzirme dönemindeki anneler için yeterli bilimsel çalışma yoktur. Bu yüzden bu dönemlerde önerilmez. Emzirme döneminden sonra anne adayları tekrar başlayabilir.

Kemoterapi ve radyoterapi gibi aktif kanser tedavisi gören hastalarda da bu tedavinin uygulanması önerilmemektedir. Kanser tedavisi sonrasında bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve hastanın kendini daha kısa sürede toparlanması adına glutatyon takviyesi uygulanabilir.

Bursa Glutatyon Tedavisi Fiyatları

Bursa glutatyon tedavisi fiyatları; hastaya uygulanacak doz sayısı, verilecek glutatyon miktarı, seans sayısı gibi durumlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Glutatyon tedavileri hastanın ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna göre belirlenir. Bu tedaviler kişiye özel olarak planlanmaktadır.  Ortalama 4-6 seans planlanan ve 10 dakika kadar süren seanslarla yapılan glutatyon tedavisi vücudun serbest radikallerden korunmasında çok etkilidir.

Bursa’da glutatyon tedavisi almak isteyen hastalar kliniğimizi arayarak Dr. Mehmet Mustafa Ertürk’ten randevu alabilirler.