Otolog Şartlandırılmış Serum Bursa

Otolog, hastanın kendi vücudu olarak tanımlanabilir. Bu tedavi de kişinin kendi vücudunun kaynak olarak kullanıldığı bir tedavidir. Bu tedavide hastanın kendi kanı kullanılarak tedavi uygulanır.  Yaralı olan ya da problemli olan dokuya hastanın kendi plazması ile büyüme faktörleri konsantre şekilde uygulanır. Bu tedavide yaralı bölgenin iyileşmesi için daha çok sayıda kök hücre harekete geçirilir.

Otolog şartlandırılmış serum tedavisinin son yıllarda ülkemizde ve dünyada popülerliğini her geçen gün artmaya başladı.  son yıllarda kas ve iskelet sistemi hastalıklarında sık başvurulan bir yöntem olmaya başladı.  Bu tedavide hastaya verilecek olan ilaç hastanın kendi kanından hazırlanır. Bu tedavi her haliyle doğal bir tedavi şeklidir.  Bu tedavide yaralanma, hasar veya yırtığın olduğu bölgede iyileşmeyi sağlamak için büyüme faktörleri kullanılır.

Otolog şartlandırılmış serum Bursa şehrinde kliniğimizde uygulanıyor.  Hemen kliniğimizi arayarak Dr. Mehmet Mustafa Ertürk’ten randevu alabilirsiniz.

Otolog Şartlandırılmış Serum Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Otolog şartlandırılmış serum tedavisinin uygulama alanları her geçen gün artıyor. Birçok tıbbi uygulamada tedavi sürecinde çok başarılı sonuçlar veriyor.

Otolog şartlandırılmış serum uygulanabilecek durumlar şöyledir;

 • Tenisçi dirseği, tendon yaralanmaları gibi sporcu yaralanmalarında
 • Diz kireçlenmesi, kalça kireçlenmesi gibi eklem kireçlenmelerinde
 • Donuk omuz
 • Omuz yırtıkları
 • Menüsküs yırtıkları
 • Tendon yaralanmaları, tendinit
 • Ayak bileği yaralanmalarında
 • Omuz, diz ve kalça bölgelerinde eklemlerde kireçlenme oluşumunda
 • Kıkırdak yapı dejenerasyonunda
 • Omuzda ortaya çıkan ağrı şikayetlerinde
 • Ayak bileği burkulmalarında
 • Spor yaralanmalarında
 • Sporcuların iyileşmeyen menisküs yırtıklarında
 • Deri bölgesinde kolajen üretimini tetiklemek ve cildin elastikiyet liflerini arttırmaya yönelik anti-aging amaçlı uygulanabilir.
 • İlerleyen yaş ve çevresel etkilere bağlı deride yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmada
 • Saç dökülmesi

Bursa otolog şartlandırılmış serum uygulamasında belirli aralıklarla birkaç seans uygulama yapılması gerekir. Bu uygulamada tamamen hastanın kendi dokuları kullanılır ve vücuda yabancı bir madde girmez. Bu sayede bir yan etkisi de söz konusu olmaz.

Otolog Şartlandırılmış Serum Hangi Durumlarda Uygulanamaz?

Otolog şartlandırılmış serum tedavisi genellikle genç ve yaşlı her hastaya uygulanabilecek bir işlemdir. Bazı durumlarda bu tedavinin hastaya uygulanması önerilmez. Bu durumda problemli durumun ortadan kalkması beklenebilir.  Tedavi planlanan bölgede enfeksiyon olması durumunda enfeksiyonun geçmesi beklenmelidir.  Enfeksiyon geçtikten sonra hemen seanslara başlanabilir.

Bursa otolog şartlandırılmış serum için hemen kliniğimizi ziyaret edebilir ve tedaviye uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Otolog Şartlandırılmış Serum Nasıl Yapılır?

Otolog şartlandırılmış serum Dr. Mehmet Mustafa Ertürk kontrolünde kliniğimizde yapılmaktadır. İşlem öncesinde hastanın kanı alınır. Hastadan elde edilen kan steril ve işlem için özel bir tüpe alınır. Hastadan alınan kan belirli bir süre özel bir cihaz yardımı ile işleme tabi tutularak içerisinde bulunan iyileştirici faktörlerin salınması sağlanır.

Daha sonra elde edilen karışım bazı özel işlemlerden geçirilerek hastaya uygulanır. Uygulamalar arasında belirli bir süre bırakılacak şekilde birkaç seans uygulama yapılabilir. Bu tedavide uygulama sayısı hastanın ihtiyacına ve tedaviye verilen yanıta göre değişiklik gösterilebilir. Belirli aralıklarla tekrarlanırsa daha kalıcı bir etki otaya çıkabilir.

Otolog Şartlandırılmış Serum Etkisi Nasıl Olur?

Otolog şartlandırılmış serum vücuda çok çeşitli şekillerde etki eder. Öncelikle uygulandığı bölgedeki dokularda güçlenme sağlar. Yırtık veya hasarlı yapıların tamirini başlatır.  Dokuların iyileşme sürecini destekleyerek kireçlenme, menisküs yırtığı, omuz yırtığı, aşil tendon yırtığı gibi problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bursa otolog şartlandırılmış serum tedavisi yaraların tedavisi, doku yenilenmesi, kolajen üretiminin desteklenmesi gibi onarıcı işlemlerde uygulanabilir. İşlem yapılan bölgelerde dokular daha güçlü hale gelir.

Otolog Şartlandırılmış Serum Yan Etkileri Nelerdir?

Otolog şartlandırılmış serum uygulamasında hastadan alınan kan tekrar vücuda aktarıldığı için bir yan etkisi yoktur. Ancak uygulama yapılan bölgede ufak bir şişlik, morarma ve ağrı gibi geçici şikayetler olacaktır. Bu tedavide hastaya hiçbir şekilde ilaç uygulanmaz ve vücuda yabancı bir madde girmez.

Tüm bu sebeplere bağlı olarak işlem sırasında hastada beklenmeyen bir yan etki oluşmaz. Güvenli ve risk içermeyen bir tedavi yöntemidir.

Bursa Otolog Şartlandırılmış Serum Fiyatları

Bursa otolog şartlandırılmış serum fiyatları hastanın tedavi planına göre değişir. Seans sayısı, hastada uygulama yapılacak bölge, alınacak kan miktarı, yapılacak ekstra uygulamalar gibi birçok durum fiyatlar üzerinde etkilidir. Sporcu yaralanmaları, doku hasarları, yaşlanmaya bağlı hasar gören dokuların güçlendirilmesi gibi birçok durumda uygulanabilecek bir işlemdir.

Bursa’da otolog şartlandırılmış serum uygulamaları konusunda bilgi almak için kliniğimizi istediğiniz zaman arayabilir ve Dr. Mehmet Mustafa Ertürk’ten randevu alabilirsiniz.